Spouštíme kampaň na Startovači

Ve středu 5. 4. 2017 to vše začíná. Po roce psaní, kdy jsem se musel stáhnout do ústraní a omezit všechny své aktivity, je načase vypustit toto dítě do světa. Stále je to ale ještě malé nemotorné novorozeně. S jeho prvními krůčky potřebuji pomoci od vás – čtenářů. To vy se stanete součástí tvorby děje, budete hlasovat, a tím zasáhnete do klíčových momentů příběhu a osudu vašich hrdinů. Na formování povahy a úspěchu tohoto knižního dítěte budete mít lví podíl.

Proč jsem začal psát knihu

Když se ohlédnu zpět, nejsem si jistý, kolik přesně jsem již napsal textů. Vím jen, že jich bylo hodně. Ať už to byla 120stránková skripta Projektového řízení, e-book Konec trablům nebo stovky článků na mém osobním webu. Reklamních textů, sloganů a příspěvků jsem vytvořil nepočítaně. Díky tomu jsem získal osobitý styl psaní a dalo mi to i cenné lekce. Zvládání hejtrů, nadávek, ale i vzdělávání v nových oblastech.

„Je smutné, že nejchytřejší mozky světa vymýšlejí, jak přimět lidi, aby více klikali na reklamu.“

Loni mi bylo 28 let a magická třicítka se začala přibližovat. Pochopil jsem, že do konce života rozhodně nechci nastavovat reklamní kampaně a vymýšlet reklamní slogany, abych prodal více triček, brambor nebo seminářů. Začal jsem proto opět studovat a tvořit. Studovat technologie, jazyk a programování. Tvořit knihu se silným příběhem v žánru, který je mi blízký. Ano, hádáte správně, byla to kniha Krev budoucnosti.

Kampaň na Startovač.cz

I já – jako prvoautor tak velkého díla – mám samozřejmě své limity. Uvědomil jsem si, že moderní technologie, které máme dnes k dispozici všichni (internet a webové stránky), mohou pomoci knihu dovést k dokonalosti. Stačí, aby první čtenáři měli možnost volby. Vyberou si, které jméno na hlavní postavy sedí nejlépe, jak má vypadat obal knihy nebo kdy v ději přitlačit na akci a kdy dát průchod emocím a soucitu. Jsou to přece hlavně čtenáři, kteří rozhodují o tom, jak bude kniha úspěšná. Tak proč jim neumožnit nahlédnout do své kuchyně? A ano, proto vznikl tento webový projekt s členskou sekcí a kampaň na Startovači.

A upřímně, je velmi obtížné dopředu znát zájem o knižní titul. Tisk v malém nákladu znamená prakticky ztrátový projekt a tisk ve větším nákladu je zase extrémně nákladný na počáteční investici. Samotní knihkupci potřebují také čísla a data, podle kterých se rozhodnou knížky objednat do svých knihkupectví. Právě proto je crowdfunding tak užitečný.

Umožní lidem podpořit nové skvělé projekty, získat novinky jako první a k tomu i skvělé odměny. Navíc tím podpoří dobrou věc a mají díky příspěvku i dobrý pocit. Pro firmy, které podpoří, to může být zajímavý prostor pro zviditelnění. Právě proto jsem vybral Startovač – český crowdfundingový portál, kde jsem i já sám dříve podpořil vznikající projekty.

Tak to je první novinka na tomto webu. Prosím sdílejte a podpořte vznik této knihy. Je za ní neskutečné množství práce.

Věřím, že se vám kampaň na Startovači i její průběh bude líbit.

Sledujte můj Facebook

Příští novinka již za pár dní bude o tom, jak vznikal název knihy. 

Žádné komentáře